Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Joakim Klementi, kaitsevägi/ ajakiri Sõdur

Tsiviil-sõjalise koostöö (CIMIC) teenistujad ja reservväelased annavad ka Siili ajal ja järel endast parima, et elanike õppusega seoses tekkinud muresid lahendada ja jätkuvalt hoida hästi toimivat kontakti kohaliku kogukonnaga.

Näiteks juhul, kui tuleb teade, et midagi on ära lõhutud, saabub CIMIC meeskond kohale, tuvastab kahjude ulatuse, lisab selle oma andmebaasi ning pärast õppuse lõppu saadetakse parandajad kohale, et taastada eelnenud olukord või leitakse võimalus kahju hüvitada.

Õppusel osalevad üksused liiguvad nii käesoleva nädala lõpus kui ka uue nädala alguses Lõuna-Eestisse kaitseväe suurõppuse Siil 2022 harjutuste aladele. Üksused paiknevad ja liiguvad seal, kus see on sobilik ning lubatud.

„Põhiline mängulis-lahinguline tegevus toimub Võru, Valga ja Viljandi maakonnas. Kõikide üksuste paiknemise alad ja liikumiskoridorid on kooskõlastatud kohalike omavalitsuste, riiklike ametkondade ning eramaaomanikega, keda see plaanipäraselt puudutab,“ märkis 1. jalaväebrigaadi staabi CIMIC funktsiooni eest vastutav ohvitser kapten Rene Rebane. Ta lisas, et selle suure töö on Eesti kaitseväe poolelt teinud ära tublid CIMIC teenistujad ja reservväelased koostöös meie NATO liitlastega. „Meil tuleb anda endast parim, et kohalike elanike ning ettevõtete elu saaks võimalikult vähe häiritud,“ lisas kapten Rene Rebane.

CIMIC (Civil-Military Co-operation, eesti k tsiviil-sõjaline koostöö) hõlmab kaitseväe suhtlust kaitseväe väliste organisatsioonide ja võtmeisikutega, et koordineerida ning kooskõlastada plaane ja tegevusi ning toetada seeläbi kaitseväele püstitatud ülesannete täitmist.

Õppuse SIIL 2022 tsiviil-sõjalise koostöö (CIMIC) kontaktid on:

telefon +372 5745 0884

e-post: kevadtorm@mil.ee

Viimased uudised