Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kaitsevägi

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste lahingukoolis peeti neljapäeval tseremoonia, kus 55 vanemallohvitseride põhikursuslasele omistati nooremveebli auaste ning 29 keskastmekursuslasele kursuse lõputunnistus.

Vanemallohvitseride põhikursuse õpingud algasid augustis ning õppurid on selle aja jooksul omandanud teadmised pedagoogikast, üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning läbisid laskeharjutuste korraldamiseks vajaliku väljaõppe. Värsked nooremveeblid suunduvad edasistele õpingutele erialakoolidesse ja teenistuspraktikale. Kursuse lõpetamine on 2017. aasta juunis.

Lisaks said neljapäevasel tseremoonial lõputunnistuse 29 vanemallohvitseride keskastmekursuse õppurit. Kümme nädalat kestnud kursusel omistasid õppurid teadmised üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning pedagoogikast.

Vanemallohvitseride keskastmekursus on allohvitseride hariduse ja sõjaväelise väljaõppe kolmanda astme kursus, mis kandis varem vanemveebli kursuse nime ning seda on korraldatud alates 2003. aastast.

Lahingukooli veebel vanemveebel Indrek Ojasoo soovis vanemallohvitseride kursusel osalenutele jõudu ja jaksu. „Nüüd alles tegelik töö algab. Ükski kool ei valmista ette täielikult tööd tegema, vaid annab kätte suuna ja mõtteviisi, kuidas edasi minna,” sõnas Ojasoo.

Võrus asuvas lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on
jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Lõunaeestlane

Viimased uudised