Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Juba sel pühapäeval tähistavad kaitseväelased koos sõprade ja külalistega isadepäeva Tartus tasuta kogupereüritusel Kõikide laste isadepäev.

„Pühapäeval tähistame taas isadepäeva, kus tähelepanu keskpunktis on isad ja vanaisad. Soovin, et sellest päevast kujuneks üks meeleolukas peresündmus, sest mis saab olla paremat ühele isale kui õnnelik pere,“ ütles küberväejuhatuse ülem kolonelleitnant René Innos.

Isadepäeva tähistatakse tänavu Tartu Ülikooli spordihoones ajavahemikus kell 10-15. End  tutvustavad näituste, demonstratsioonesinemiste ja mängudega kaitsevägi, liitlaste lahingugrupp, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, Kaitseliit ning vanglateenistus.

Tegevusi ja uudistamist jätkub nii suurtele kui väikestele, nii tuppa kui õue. Kaitsevägi näitab oma relvastuse ja varustuse seas muu hulgas ka miinipildujat, liikursuurtükki, jalaväe lahingumasinaid ja õhutõrjekahurit. Lisaks saab uudistada kaitseväe kiirabisõidukit, pioneeride teelaotusmasinat ja mereväe radarit.

Liitlaste lahingugrupi sõdurid Ühendkuningriigist ja Taanist toovad kohapeale uudistamiseks tankid Challenger 2 ja Leopard 2A7, jalaväe lahingumasinad Warrior ja liikursuurtüki AS90.

Päästeamet on tänavu perepeol kuue tuletõrjeautoga, lisaks saab mängida mänge, mis eluliselt tõsised. Näiteks, kuidas pakkida evakuatsioonikotti.

Naiskodukaitsjate ja politseinikega saab samuti erinevaid elulisi mänge mängida ning lisaks selgitavad nad, kuidas kriisideks valmis olla ja tutvustavad äppi „Ole valmis!“. Kohapeal on  proovimiseks ka simulaatorid, mis rõhutavad liiklusohutuse tähtsust.

Vangalteenistus näitab vangivalvuri varustust ning paneb püsti näituse vanglas keelatud, kuid vangidelt leitud esemetest.

Päeva juhivad Lotte ja tema sõbrad ning printsessid Elsa ja Anna.

Kõikide laste isadepäev on traditsiooniline kogupereüritus, mis sai alguse 2002. aastal ning toimub iga kord erinevas Eesti linnas.

Rohkem teavet: https://www.facebook.com/events/850668082789179

Viimased uudised