Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama homsel jüripäeval, 23. aprillil riigilipud, et näidata oma toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Eestis tähistatakse 23. aprillil kuuendat korda veteranipäeva. Veteranipäevaga täname ja tunnustame neid mehi ja naisi ning nende perekondi ja lähedasi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut või teenistuses viga saanud.

Veteranipäeva tähistamine algab juba kell 6.30 hommikul kui Narva Hermanni kindluses heisatakse riigilipp. Veteranipäeva hommik jätkub kell 9.00 Paldiskis kui koos liitlastega mälestatakse langenud kaitseväelasi.

Alates 2014. aastast on veteranipäev ka ametlik lipupäev. Eestis on 15 lipupäeva ning lipupäevadeks on ka riigikogu, kohaliku omavalitsuse volikogu ja Euroopa Parlamendi valimise või rahvahääletuse toimumise päev. Lisaks võib Eesti lipu heisata isiklikel ja kogukondlikel tähtpäevadel.

Veteranipäeva naelaks on õhtune heategevuslik kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul, kus esinevad Karl-Erik Taukar Band,  Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Ivo Linna koos bändiga Revals ning Kaitseliidu Tallinna maleva rockansambel Mustad Kolonelid.

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka ligi 2800 inimest. Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Viimased uudised