Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kaitsevägi saadab taas oma meedikud toetama riiklikku vaktsineerimiskampaaniat, püstitades täna ja neljapäeval Tallinnas Mustika keskuse parklas mobiilse vaktsineerimispunkti.

„Eelmisel nädalal oli esmakordselt tegutsenud kaitseväe avaliku vaktsineerimispunkti ja vaktsineerimise vastu suur inimeste huvi. Kuna meie tugi võeti positiivselt vastu, siis panustame meelsasti riiklikku vaktsineerimiskampaaniasse ka edaspidi,“  ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti.

Vaktsineerimispunkti on võimalik külastada Mustika keskuse parkla Bauhofi poolses osas 17. ja 19. augustil kell 10.00-15.00. Soovijad saavad lasta end vaktsineerida Moderna vaktsiiniga. Kaitseväe edasise rakendamise plaani täpsustatakse jooksvalt. Plaan on toetada riiklikku vaktsineerimist oktoobrini.

Kaitsevägi kaasati avalikkuse vaktsineerimisse tervise- ja tööminister Tanel Kiige ametiabi taotluse järel. Esialgu panustab kaitsevägi kahe tegevväelasest meedikuga. Lisaks kuuluvad vaktsineerimismeeskonda kaks naiskodukaitsjat.

Vaktsineerimine on kõigile tasuta. Vaktsiini Moderna (Spikevax) manustatakse alates 12. eluaastast ja selle puhul tuleb teine doos teha neli nädalat pärast esimest kaitsesüstimist.

Jätkuvalt saab Eestis end COVID-19 vastu vaktsineerida ka eelregistreerimisega – selleks tuleb aeg broneerida telefonil 1247 või digiregistratuuris www.digilugu.ee. Ka on kõigis maakonnahaiglates sellest nädalast avatud vaktsineerimiskabinetid, kuhu võib sisse astuda ilma aega kinni panemata. Nende ja teiste kiirvaktsineerimise võimaluste kohta leiab infot veebilehelt www.vaktsineeri.ee, samuti annab teavet riigiinfo telefon 1247.

Viimased uudised