Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

ajateenijad

Sel nädalal saabus teenistuskohta ja alustas oma 11-kuulist väljaõpet kaitseväe erinevates üksustest üle 1800 ajateenija, nende seas 20 neidu.

„Uute ajateenijate saabumine on alati olnud märgilise tähendusega. Algab järjekordne õppetsükkel, kus nii teenistusse tulnud noored kui ka pataljoni tegevväelased peavad andma endast parima, et õnnestuda,” ütles 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni staabiülem major Tõnis Vau.

2. jalaväebrigaadi saabus teenistusse üle 400 kutsealuse, kelle hulgas oli ka kümmekond neidu. Sõduri baaskursuse läbivad nad Taara linnakus Võrus.

Ajateenistusse kutsutakse kolmel korral aastas: jaanuaris, juulis ja oktoobris. Arvuliselt aasta suurim on neist suvine kutse, mil teenistusse saabuvad gümnaasiumi või kõrgkooli lõpetanud noored.

Ajateenistus kestab 11 kuud, kui ajateenija läbib teenistuse mereväes, saab allohvitseri, sõjaväepolitseialase või side- või infotehnoloogiaalase väljaõppe, kui omandab ajateenistuses mootorsõiduki juhtimise õiguse või täidab mootorsõidukijuhi ülesandeid.

Järgmine ajateenistusse kutsumine on 2. ja 3. oktoobril.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised