Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Maanus Kullamaa

Kaitsevägi harjutas 19.-21. maini koos Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu Kiirabiga kriisiõppusel Tervex masskannatanutega olukordade lahendamist. Kriisiõppus oli üks osa suurõppusest Siil.

Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülema kolonelleitnant Ahti Varblase sõnul läks õppus hästi. „Võrreldes 2018. aastaga on asi tunduvalt paremini organiseerunud. Suurõnnetused ei ole meedikute igapäevatöö ja sellist situatsiooni saabki tavapäraselt harjutada õppusel. Oluline on läbi proovida kõige paremate võimaluste leidmine patsientidele ja seda õppusel Tervex ka tehti,“ lisas kolonelleitnant Varblane.

Õppuse käigus toodi Tartu Ülikooli kliinikumi Tartu ning Valga kiirabibrigaadide ja kaitseväe poolt 80 erineva raskusastmega kannatanut, kelle käsitlemist mängiti läbi erakorralise meditsiini osakonnas. Patsientide rollis olid tõetruult grimeeritud praegused, endised või tulevased meedikud ning lapsed.

Kriisiõppus Tervex oli üks osa suurõppusest Siil, mille peamine eesmärk on kaitseväe lahinguvalmiduse ja ohustsenaariumile reageerimise võime kontrollimine rahvusvahelises raamistikus.

Viimased uudised