Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna toimus Kaitseväe Akadeemias parameedikute erialakursuse lõpurivistus, kus 88 ajateenijat omandas peale kaheksa nädalat kestnud õpet parameediku tunnistuse.

„Te olete saanud mitmekesist õpet realistlikes ja koroonaviiruse tõttu ka erakordsetes tingimustes. Vaatamata sellele näitasite üles head tahet ja kõrget motivatsiooni,“ ütles kursuse ülem nooremleitnant Valter Voomets, kes lõpetuseks avaldas lootust, et nii mõnigi õppur sai kursuselt meditsiinipisiku ja mõtleb karjääri peale meditsiinis.

Kursuse lõpetamisega saavad õppuritest meditsiiniüksuste parameedikud ehk evakuatsioonisõidukite ning meditsiinirühma ja- kompaniide meedikud. Lisaks parameediku baasoskustele õppisid noored ka kasutama meditsiinilist aparatuuri nagu perfuusor ja defribillaator. Kokku osales kaheksanädalasel kursusel 88 ajateenijat erinevatest väeosadest üle Eesti.

Kursuse väljaõpe kulmineerus väliõppusega, kus harjutati läbi pataljoni tasemeni meditsiinikett ehk kannatanutele abi andmise etapid kannatanute kogumispunktis lahinguväljal, evakuatsioonisõidukis ning pataljoni välihaiglas. Realistlikuma kogemuse andmiseks grimeeriti kannatanud tõetruult ning riietati vanadesse vormidesse, mida sai kannatanule abi andmisel ka lahti lõigata.

Parameediku erialakursus toimus esimest korda Kaitseväe Akadeemias seoses toetuseväejuhatuse tervisekeskuse meditsiiniväljaõppe keskuse ja akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ühendamisega. Ühendamise eesmärgiks oli kasutada ja jagada võimalikult optimaalselt erinevaid ressursse, nt õppevahendid ja instruktorid, ning koondada meditsiiniväljaõppe alane pädevus ühte keskusesse.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Kommentaarid

Viimased uudised