Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaitsevägi

Seoses õppusega Kevadtorm võib teedel näha liikumas tavapärasest rohkem kaitseväe kolonne ja rasketehnikat.

10. – 12. maini toimub kaitseväe kolonnide ja rasketehnika liikumine peamiselt suunal Tapa – Mäo – Imavere – Viljandi. Viljandist liiguvad kolonnid edasi kas Kilingi-Nõmme, Abja-Paluoja või Karksi-Nuia suunal.

Kaitseväe sõidukid liiguvad kõvakattega teedel maksimaalse kiirusega 70 km/h, kolonnide maksimaalne pikkus on 25 sõidukit. Kaitsevägi palub liiklejatelt kannatlikkust ja soovitab turvaliseks sihtpunkti jõudmiseks varuda rohkem aega.

Lisaks toimuvad 13. – 17. maini liiklusmuudatused seoses õppusel kontroll-läbilaskepunkti püstitamisega:

Maantee 6 Abja-Paluoja – Kilingi-Nõmme lõigul

06.00 – 22.00 tee ei ole läbitav
22.00 – 06.00 tee on läbitav

24181 Abja-Paluoja – Sarja – Tõlla tee lõigul

06.00 – 22.00 tee ei ole läbitav
22.00 – 06.00 tee on läbitav

Mõlemal juhul on kontroll-läbilaskepunkti ala aktiivne mõlemal suunal ning liiklus on ümber korraldatud kaitseväe poolt. Liikluskorralduse muudatused kehtivad mõlemal suunal. Operatiivsõidukitele, ühistranspordile ja kohalikele elanikele on tagatud võimalikult kiire läbipääs. Täpsema liiklusmuudatuste infoga saab tutvuda Tark Tee rakenduses.

Kevadtorm on kaitseväe aasta suurim õppus, mida juhib Eesti diviis. Õppuse käigus harjutatakse nii sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased kui liitlasriikide sõdurid.

Viimased uudised