Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: ltn Julius Air Kull

Neljapäeval, 22. veebruaril tähistati Paldiskis kaplaniteenistuse 105. aastapäeva palvuse, soomepoiste mälestushetke, ettekannete ja kaplanieriala kursuse lõpetajatele tunnistuste jagamisega.

„Kaplaniteenistus sündis Vabadussõjas 1919. aastal, mis näitab, et lahingus on kaplanitel täita oluline toetav roll. Kaplaniteenistuse jaoks on täna loomulikult esmatähtis tähistada ajaloolist tähtpäeva ja mõelda nendele, kes selle võimalikuks tegid. Kuid vaatamata väärikale vanusele peame leidma viisid, kuidas tänastes oludes vastata kaitseväe vajadustele ja teenida neid, kes kodumaad kaitses oma elu kaalule panevad,” ütles kaitseväe peakaplan major Ago Lilleorg.

Päev algas Paldiski Nikolai kirikus toimunud palvusega ja jätkus mälestushetkega soomepoiste mälestusmärgi juures. Pärastlõunal toimusid ettekanded soomepoiste ja sõjalise logistika teemadel. Samuti toimus ka kaplaniteenistuse lõpuaktus, kus anti üle tunnistused värsketele kaplanieriala kursuse lõpetajatele.

Kaplanite eriala kursus algas 2023. aasta oktoobris ja selle eesmärk oli koolitada vaimulikke sõjaaja kaplaniteks nii kaitseväe kui Kaitseliidu üksustele. Kursuse jooksul õppisid hakkajad jumalateenrid tundma militaarkonteksti, kaplanitöö eripärasid, psühholoogia rolli lahingus ning langenute käitlemist.

„Iga kaplan, kes panustab reservteenistuses, on tänuväärne, kuid eriliselt rõõmustame nende üle, kes kursuse läbisid,” ütles peakaplan.

Kaplaniteenistus on kaitseväge toetav institutsioon, teenides kõiki kaitseväelasi ja kaitseliitlasi sõltumata nende usulistest veendumustest.

Viimased uudised