Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe juhataja Keflaviki lennubaasis. Foto: kaitsevägi

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras kohtus eile Islandi välisministriga kaitseministri ülesannetes Gudlaugur Thor Thordarsoniga ning tutvus Keflavikis paikneva NATO lennubaasiga, kust Eesti õhuväelaste kaasabil tagatakse Islandi õhuruumi turvalisus.

Kaitseväe juhataja arutas minister Thordarsoniga nii eesseisvat NATO tippkohtumist kui ka sai ülevaate julgeolekuolukorrast ning sellealastest arengutest Arktika piirkonnas. Samuti kohtus kindral Terras ka Islandi kaitseväe juhatajaga Arnor Sigurjonssoniga ja tänas oma kolleegi Islandi panuse eest Eestisse paigutatud liitlaste kontingenti.

„Oleme Islandiga juba pikalt kaitsealaselt koostööd teinud. Alates sellest, et meie ohvitserid on koos osalenud koalitsiooni juhitud operatsioonil Iraagi vabadus kuni selleni, et Eesti õhuväe sihitajad panustavad Islandi õhuturbemissioonil osaledes saareriigi õhuruumi turvalisusesse,“ ütles kindral Terras. „Samamoodi tugevdab Island täna meie regiooni julgeolekut panustades NATO eelpaigutatud jõudude koosseisu Eestis.“

Island panustab liitlaste suurendatud kohalolusse kommunikatsioonispetsialistiga, kes teenib liitlaste kontingendi staabis Tallinnas. Keflaviki lennubaasis, mida külastas ka kaitseväe juhataja, on Eesti õhuväe sihitajad teeninud juba 2009. aastast pea igal aastal ja järgmised sihitajad alustavad teenistust käesoleva aasta suvel. Samuti osalevad nii Eesti kui ka Island Põhjamaade kaitsekoostöö raamistikus NORDEFCO.

Viimased uudised