Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem ja kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm tutvusid eile õppuse Kevadtorm korralduse ja stsenaariumiga ning kohtusid 1. ja 2. jalaväebrigaadi ajateenijate ning liitlasvägedega.

Kindralleitnant Heremi hinnangul muutuvad Kevadtormid aina keerulisemaks ja paremaks ning selle põhjuseks on kõrgtehnoloogia järjest ulatuslikum kasutamine õppusel.

„Meil on praegu õppusel hulgaliselt kõrgtasemel tehnikat alates F-35 hävitajatest ja Apache helikopteritest mitmikraketiheitjateni välja,“ ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem, kes kohtus ringkäigul ka õppusel osalevate liitlastega ning kinnitas, et koostöö nendega on väga hea.

„Minu arvates loob see väga head alused selleks, et kui me peaksime oma riiki kaitsma, siis me teame, mida liitlased meie jaoks saavad teha ja liitlased teavad, et nad ei tule meid siia lihtsalt päästma, vaid nad tulevad meid toetama teatud kohtades ja teatud võimetes,“ ütles kindralleitnant Herem.

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm rõhutas, et kaitsevõimet ei väljenda mitte raud ise, vaid see, kuidas rauda väljaõppes kasutatakse. Kantsleri sõnul on väljaõppe tase aja jooksul märkimisväärselt kasvanud.

„Ma käisin ajateenistuses 2003. aastal, see oli esimene Kevadtorm,“ ütles kantsler Salm. „Loomulikult oli see pilt toona hoopis teine, esiteks ise ajateenijana kogeda on hoopis teine pilt kui käia kaitseväe juhatajaga vaatamas ja üleüldiselt on väljaõppe tase võrreldamatu.“

Õppus Kevadtorm on kaitseväe suurim iga-aastane õppus, mille eesmärk on harjutada kaitseväe erinevate üksuste koostööd. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased kui ka liitlassõdurid.

Viimased uudised