Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lauri Rikas/KVÜÕA

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem alustas täna oma esimest töövisiiti Ameerika Ühendriikides, mille käigus kohtub ta mitme kõrge USA relvajõudude esindajaga, sealhulgas staabiülemate komitee ülema kindral Mark A. Milleyga.

„Kõige tähtsam selle visiidi puhul on arutada läbi edasised arenguvõimalused ja vajadused meie koostöös, seda nii rahuaegse rahvusvahelise koostöö raames kui ka konkreetsemalt meie regiooni kaitsel,“ ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem. „Mina olen kindel USA toetuses ka kõige raskematel aegadel, nagu on see läbi ajaloo alati olnud,” lisas ta.

Nädal aega kestva visiidi käigus kohtub kindralmajor Herem USA staabiülemate komitee ülema kindral Mark A. Milleyga, maaväe ülema kindral James McConvilleiga, merejalaväe ülema kindral David H. Bergeriga, õhuväe staabiülema kindral David L. Goldfeiniga ja Marylandi rahvuskaardi ülema kindralmajor Timothy E. Goweniga. Kohtumiste raames täpsustakse Eesti ja USA võimalikud koostöövaldkonnad ja projektid.

„Ameerika Ühendriigid on meie strateegiline partner ja vahetevahel on otsustajatega silmast-silma kohtumised väga vajalikud. USA on reaalselt panustanud meie kaitsevõime tõstmisse ja teeb seda ka edaspidi, mis on muidugi väga tänuväärne,” ütles kindralmajor Herem.

Ta rõhutas eraldi sel aastal toimuvat õppust Defender-Europe 20, mille raames toovad Ameerika Ühendriigid Euroopasse ligi 30 000 sõdurit ja õppusteks vajaliku tehnika. Õppus hõlmab teiste hulgas oluliselt ka Poolat ja Baltimaid.

„See samm on ilmekas väljend, et USA on pühendunud NATO koostööle, ja tõestus ka neile Euroopa otsustajatele, kes on vahetelvahel hakanud selles koostöös kahtlema,“ ütles kindralmajor Herem, kelle sõnul ei ole nii suuremastaabilist logistilist ja koostööoperatsiooni toimunud peale „külma sõja” lõppu.

Kommentaarid

Viimased uudised