Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kpr Hannes Parmo

Kaitseressursside Amet ja Tallinna Ülikool sõlmisid tähtajatu koostööleppe, millega jätkatakse varasemalt Kaitseministeeriumi eestvedamisel läbi viidud riigikaitse õpetajate ettevalmistamist.

Kaitseressursside Ameti vabatahtliku panustamise osakonna juhataja Aare Jamnes sõnas, et koostööleppe sõlmimine on oluline verstapost riigikaitse õpetuse arendamisel. „Kaitseressursside Ameti ülesanne on tuua Eesti riigikaitsesse parimad inimesed ning riigikaitse õpetus ja riigikaitse õpetajad mängivad selles samuti väga suurt rolli,” tõdeb Jamnes.

Alates 2023. aasta algusest on Kaitseressursside Ameti põhimääruses ühe ülesandena riigikaitse õpetusega seonduvate tegevuste koordineerimine. Koostööleppe eesmärk on riigikaitse õpetajate jätkusuutlik koolitamine, lähtudes gümnaasiumi riigikaitse õpetuse õppekavast ning tuginedes õpetajale vajalikust ettevalmistusest.

„Viimase aasta jooksul oleme alustatud uue riigikaitse õpetuse õpiku koostamist ja õpiampsude läbiviimist õpetajatele. Samuti on koostöös Kaitseliiduga arendatud välilaagrite läbiviimist. Nüüd on sinna lisaks astutud suur samm ning koostöös alustatakse riigikaitse õpetuse õpetajaskonna suurendamist ja taseme tõstmist,”täiendab Jamnes.

Õpet viiakse läbi Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi kutsepedagoogika õppekava erialal ühe valikmoodulina, mille lõpetaja omandab endale riigikaitse õpetaja mikrokraadi. Täpsemad kandideerimise tingimused ning lisainfo on nähtav: Riigikaitseõpetuse mikrokraad | Tallinna Ülikool (tlu.ee)

Viimased uudised