Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Dairi Õun

„Maakaitse roll meie kaitsemudelis on eelkõige oma kodukandi kaitse. Võib öelda, et pärast õppust on igas maakonnas üle 1000 välja õpetatud võitleja, kes suudavad sõjalise ohu korral vastasele vastupanu osutada ja näiteks kriitilisi objekte kaitsta,” ütles täna laupäeval Lääne maakaitseringkonnas õppust Ussisõnad külastanud kaitseminister Hanno Pevkur.

Õppuse Ussisõnad käigus saavad täiendväljaõppe 10 000 maakaitsesse määratud reservväelast neljas maakaitseringkonnas. Lääne maakaitseringkonna vastutusalas toimub õppus 20.–29. septembrini.

„Üle poole Ussisõnade õppusest on läbi ja tänan kõiki reservväelasi, kaitseliitlasi ja kaitseväelasi, kes Ussisõnadesse panustavad. Tänu õppusele muutuvad Lääne-Eesti ja saared turvalisemaks ning tugevneb meie riigikaitse,” ütles kaitseminister Pärnumaal Eametsa õppeväljakul. „Suur tänu ka teie peredele ja tööandjatele, kes õppustel osalemist toetavad, nende tugi on äärmiselt oluline,” lisaks Pevkur.

28. augustist 8. oktoobrini aset leidev õppus Ussisõnad on suurim reservväelaste väljaõpetamisele keskenduv õppekogunemine ja osalema oodatakse reservväelasi, kes määrati 2022. aasta jooksul maakaitseüksuste koosseisu.

Reservväelasi õpetavad välja kogenud instruktorid nii Kaitseliidu maakaitseringkondadest kui kaitseväe diviisi 1. jalaväebrigaadist, kaitseväe akadeemiast ja erioperatsioonide väejuhatusest.

Põhja maakaitseringkonna vastutusalas toimusid õppused 28. augustist 10. septembrini ja Kirde maakaitseringkonna vastutusalas 13.–22. septembrini.  Lõuna maakaitseringkonna vastutusalas toimuvad õppused 15.–24. septembrini ja 29. septembrist 8. oktoobrini.

Viimased uudised