Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseminister Jüri Luik eile Põhjala Grupi kaitseministrite kohtumisel. Foto: KM

Kaitseminister Jüri Luik osales eile Põhjala Grupi kaitseministrite kohtumisel, kus arutati muuhulgas edusamme sõjalise mobiilsuse arendamisel.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul on Balti regioonis sõjalise mobiilsuse edendamine jätkuvalt Eesti üks prioriteet.

„Põhjala Grupp koosneb Eesti naabritest ja lähedastest liitlastest. Toetame lahendusi, mis aitavad eemaldada bürokraatlikud takistused vägede kiiremaks ja sujuvamaks liigutamiseks, et kindlustada regiooni kaitse,” märkis Luik.

Kaitseministri sõnul on Eesti eeskujuks diplomaatiliste lubade ning iga-aastaselt toimuvate sõjaliste vägede, näiteks NATO õhusõidukite ja liitlaste lahinguüksuste, liikumislubade kiires väljastamises.

„Loodan, et Põhjala Grupi riigid loovad hea eeskuju teistele Euroopa riikidele sõjalise mobiilsuse edendamisel,” lausus Luik.

Lisaks arutati Põhja-Atlandi strateegilist rolli Läänemere regiooni kaitsel ja strateegilise kommunikatsiooni suunal koostöö süvendamist.

2018. aastal lepiti NATO kaitseministrite ning Euroopa Liidu Välisasjade Nõukogu kohtumiste tulemusena kokku esmastes sõjalise mobiilsuse edendamiste kohustustes.

2017. aastal allkirjastasid Balti riikide kaitseministrid ühiskommünikee, milles leppisid kokku liitlaste kohal olevate vägede kiiremas liigutamises, vähendades lubade menetlemise aega 48 tunnilt 24-le.

Põhjala Grupp loodi 2011. aastal NATO põhjapoolsetele riikidele oluliste julgeoleku- ja kaitseküsimuste arutamiseks. Põhjala Grupi liikmed on lisaks Eestile ka Soome, Rootsi, Taani, Norra, Island, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Ühendkuningriik ja Holland.

Kommentaarid

Viimased uudised