Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaitseministeerium

Kaitseminister Luik kohtus eile Helsinkis Soome kaitseministri Antti Kaikkoneniga arutamaks regionaalset julgeolekut ja kahepoolset koostööd. Samuti asetas kaitseminister Luik pärjad Hietaniemi kalmistul kangelaste ristile ning soomepoiste ja marssal Mannerheimi monumendile.

„Mul on hea meel, et taaskord üle pika aja on võimalik ka füüsiliselt kohtuda meie heade sõpradega Soomest. Eile tähistasime Eesti ja Soome diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva ning täna toimub esimene visiit peale eriolukorra lõppu just Soome,“ lausus eile kaitseminister Luik.

Kaitseministrid arutasid eilsel kohtumisel regionaalset julgeolekupilti ning tõdesid, et vaatamata viiruse levikule ei ole Venemaa muutnud enda tegevusi rahvusvahelisel areenil ning meie piirkonna julgeolekuohud ei ole kuskile kadunud. „Tulenevalt sellest, et julgeoleku ohud meie piirkonnas pole muutunud, siis me ei saa teha järeleandmisi kaitsevõime arendamises,“ lausus Luik.

Täna on kaitseminister Luigel kavas arutelu Soome kaitseväe juhtajaga ning visiit Soome kriisivarude ameti keskusesse, mis on üheks eeskujuks Eestis plaanitavale kriisivarude agentuurile.

Viimased uudised