Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseminister Jüri Luik. Foto: Liis Reiman

Kaitseminister Jüri Luik osales Soome ametivenna Jussi Niinistöga Paju lahingu ja Valga vabastamise 100. aastapäeva tähistamisel.

Kaitseminister Jüri Luik märkis tseremoonial Valga Jaani kirikus Põhja Poegade mälestustahvli juures peetud kõnes, et 31. jaanuaril toimunud Paju lahingut loetakse Eesti jaoks Vabadussõja kõige kaotusterohkemaks, sest selles hukkus 34 ning sai haavata üle saja võitleja.

„Paju lahing võideti ning Valga vabastati ainult tänu sellele, et meie kõrval sõdisid vapralt ja ennastsalgavalt meie Soome vennad. Selle eest kuulub neile meie igavene tänu ja mälestus,“ sõnas Luik.

Kaitseminister kutsus üles mälestama kõiki neid inimesi  – nii eestlasi kui meie liitlasi –, kes Vabadussõtta oma elu ja tervise jätsid.

„Eesti on olnud tugev siis kui meil on olnud head sõbrad ja liitlased. Täna on see nii ja meie ülesanne on teha kõik selleks, et see nii ka jääks,“ lausus Luik.

Luik märkis, et reservarmee ja liitlaste kõrval omab väga suurt tähtsust vabatahtlikkusel põhinev riigikaitse – Vabadussõja aegadest on tänapäeva kandunud vabatahtlikkuse ja isamaalisuse vaim, mida kehastab Kaitseliit.

„Igal inimesel on võimalik osaleda oma riigi kaitsmisel. Hoidkem ja väärtustagem seda vaimsust, mis andis julguse ja kindluse Vabadussõjas võidelnutele, sest selle toel kestab edasi meie riik,“ rõhutas Luik.

Kaitseminister Luik ja Soome kaitseminister Jussi Niinistö osalesid ka mälestustseremoonial Paju mõisa pargis Põhja Poegade mälestuskivi ning Paju lahingu mälestussamba juures.

Soome kaitseminister Jussi Niinistö. Foto: Liis Reiman

Viimased uudised