Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaitseministeerium

Täna tutvus kaitseminister Jüri Luik Ämari lennubaasis Ameerika Ühendriikide mehitamata lennuvahenditega (UAV) MQ-9 Reaper ja kohtus USA õhuväe meeskonnaga.  Samuti kohtus minister Prantsusmaa õhuväe kontingendiga, kes teostab Ämaris Balti õhuturvet.

Seire- ja luurelendude teostamiseks baseeruvad juuli lõpuni Ämaris USA kaugjuhitavad MQ-9 Reaper lennuvahendid, mis tavapäraselt paiknevad Poolas. See on osa tihedast USA ja Eesti kahepoolsest sõjalisest koostööst, mis toetab NATO heidutushoiakut meie piirkonnas.

Kohtudes Prantsuse lennuväelastega tõdes kaitseminister Luik: „Ööpäevaringselt 365 päeva aastas pidevas valmisolekus hävitajad annavad selge sõnumi, et julgeolekuruum, mida liitlasväed Eestis kaitsevad, on ühine.“   Meie piirkonnas on õhuturbel palju tööd,  lisas minister, näiteks on sel aastal tehtud Ämarist 22 tuvastuslendu.

Kaitseminister ütles kohtumisel Prantsusmaa õhuväe kontingendiga, et Prantsusmaa on Eesti jaoks oluline liitlane, kellega toimub tihe kaitsealane koostöö. Eesti panustab Malis Prantsusmaa poolt juhitud operatsioonil Barkhane ning selle all tegutsevas erioperatsioonide sihtüksuses Takuba. Lisaks õhuväe kontingendile Ämaris saadab Prantsusmaa järgmise aasta alguses Tapale kompanii suuruse tankidega varustatud üksuse.

NATO Balti õhuturbes osalevad riigid roteeruvad iga nelja kuu tagant. Prantslased tagavad Ämaris õhuturvet hävituslennukitega Mirage 2000-5 alates maist ning annavad septembris oma ülesanded edasi Saksamaa õhuväele.

Kommentaarid

Viimased uudised