Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseminister Jüri Luik ütles, et ei toeta ajateenijate kasutamist piiri valvamisel, kuna see eeldab ajateenistuse pikendamist.

Kaitseminister Jüri Luige kommentaar Aivar Riisalu ideele saata ajateenijad piiri valvama:

Selline ajateenijate kasutus eeldaks ajateenistuse pikendamist, praegune kestus on aga optimaalne. See lahendus eeldaks täiendavaid vahendeid ja tehnikat ning olulist lisakulu, on ebaõige serveerida seda odava lahendusena.

Kaitseväe püsiv kasutamine sisekaitseülesannete täitmisel ei lähe kokku ka Eesti Vabariigi põhiseaduse mõttega.

Siseministeeriumi valitsemisala üksuste istutamine teise ministeeriumi valitsemisala sisse tekitab segadust käsuliinis, selline topeltalluvus ei võimalda ka tõhusat tsiviilkontrolli ning tähendaks pöördumist tagasi 1990ndatesse. Eestil ei ole sõjaväestatud sisekaitseüksustega head kogemust, meenutagem näiteks kunagise sisekaitse operatiivrügemendi saatust.

Ajateenistusse kutsumisel ja kaitseväes ajateenijatelele antaval väljaõppel on oma selge eesmärk, mis seotud sõjalise kaitse tagamisega vastavalt kehtivale kaitseväe struktuurile ja operatiivplaanidele. Eesti kaitsevägi kaitseb Eestit igasuguse vastase vastu sõltumata selle asukohast. Ka piiril.

Kommentaarid

Viimased uudised