Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Iraagi peaministri Adil Abdul-Mahdi al-Muntafikiga. Foto: KaM

Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Iraagi peaministri Adil Abdul-Mahdi al-Muntafikiga, et arutada olukorda Iraagis ja Süürias.

„Viimaste nädalate meeleavaldused ja arengud Süürias on kindlasti muutnud olukorda kogu Lähis-Idas tervikuna,“ ütles Luik. „Peame arvestama, et Ameerika Ühendriikidel on piirkonna tasakaalustajana oluline roll ning nende lahkumisel Süüriast täidab tekkinud vaakumi keegi teine, näiteks Venemaa,“ lisas Luik.

Kohtumisel tõdeti, et nii Eestile kui Iraagile on tähtis maailmakord, mis põhineb selgetel rahvusvahelistel kokkulepetel ja rahvusvahelisel õigusel.

Iraagi peaminister kutsus kohtumisel Euroopa riike üles võtma piirkonna julgeolekus suuremat vastutust.

Iraak hindab kõrgelt Eesti sõdurite panust oma relvajõudude koolitamisel ja peaministri sõnul on väikeriikidel, nagu Eesti kanda oma oluline roll. Samuti räägiti kohtumisel Venemaa võimalikest sammudest piirkonnas. Kaitseminister Luike saadab visiidil kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Hetkel panustab Eesti Iraagis Ameerika Ühendriikide juhitud rahvusvahelisse sõjalisse operatsiooni Inherent Resolve kuueliikmelise väljaõppemeeskonna ja ühe vanemohvitseriga mitmerahvuselises sõjalis-strateegilises meeskonnas, mis nõustab Iraagi ministeeriume ja julgeolekujõudusid.

Viimased uudised