Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto:Ardi Hallismaa

Kaitseminister Hanno Pevkur külastas eile lisaõppekogunemise Okas esimese päeva õhtul Pärnumaal kogunenud reservväelasi. Seekord on õppusele kutsutud 830 maakaitseüksustesse kuuluvat kaitseliitlast.

„Lisaõppekogunemisi korraldatakse eesmärgiga tagada sõjaaja üksuste lahinguvalmidus. Püüame igal korral midagi teha teistmoodi ja seekordne Okas erineb varasematest selle poolest, et harjutame paindlikkust,“ sõnas kaitseminister Hanno Pevkur.

Suuremale enamusele on õppus läbi nelja päevaga, kuid üks rühm lubatakse sõjaaja ülesannete täitmise järel mõnetunnise reageerimisvalmidusega tagasi koju ja igapäeva ellu. „Selline paindlikkus võimaldab reservväelastel panustada riigikaitsesse, aga samas jääda võimalikult vähe eemale oma igapäevastest tegemistest,“ lausus kaitseminister.

Vabariigi Valitsuse otsusega lubati Kaitseväe juhatajal kutsuda lisaõppekogunemisele Okas 658 Lääne maakaitseringkonna Kaitseliidu Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne maleva koosseisus maakaitse üksustesse kuuluvat reservväelasest kaitseliitlast. Lisaks kutsutakse õppusele Okas malevapealiku kutsega 172 Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne maleva kaitseliitlast, kes osalevad samuti õppusel oma üksuste koosseisus.

Kokku on õppusele Okas kutsutud 830 võitlejat, et harjutada sõjaaja ülesannete täitmist ja lahinguvalmiduse hoidmist. Maakaitseüksuste ülesanne on kaitsta eelkõige oma kodukanti ja selleks on kergjalaväena vaja harjutada väikeüksuste taktikat.

Lisaõppekogunemisele kutsutud reservväelased saavad kutset kontrollida lehelt www.kaitsevaeteenistus.ee. Malevapealike poolt kutsutud 172 kaitseliitlast saavad kutset kontrollida oma malevast. Kõigil kutse saajatel ilmuda viivitamatult märgitud kogunemiskohta.

Viimased uudised