Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseliidu pilt

Kaitseminister Jüri Luik kohtus eile Lääne-Virumaal Kodutütarde ja Noorte Kotkaste suurlaagri Spekter osalejatega.

Minister Luige sõnul annab laager suurepärase võimaluse noorele riigikaitsega tutvumiseks.

„Riigikaitseline huviharidus põhikoolieas ning riigikaitseõpetus keskkoolis annavad kokku tervikliku arusaama eluks vajalikest riigikaitselistest põhitõdedest,“ lausus Luik.

Luik märkis, et huvist riigikaitse vastu noorena võib tulevikus välja kasvada karjäär kaitseväes. „Võimalused väga eduka karjääri loomiseks Eestis on tagatud,“ lisas ta.

Kaitseminister sai külastusel ülevaate suurlaagri ja  Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegevustest ning vestles laagris osalevate noortega.

Suurlaager Spekter on osa Kaitseministeeriumi algatatud noorte isamaalise hariduse programmist, mille eesmärk on edendada põhikooliealiste noorte seas isamaalisi väärtusi ning anda neile võimalus osaleda kodanikukasvatuse suunitlusega huvihariduses.

Lääne-Virumaal Lammasmäel eilsest reedeni toimuvast laagrist võtab osa ligi 1000 noort, kelle hulgas on ka külalisesindused Poolast ja Leedust.

Laagri tegevuste hulka kuuluvad Kaitseliidu noorteorganisatsioone tutvustav õhtu, erinevad turniirid, ekskursioonid, matkad, mängud, ühistantsimised, lõkkeõhtud ja töötoad.

Viimased uudised