Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jüri luik

Kaitseminister Jüri Luik ütles täna kaitsevaldkonna järgmise nelja aasta arengukava tutvustades, et kaitseväe arendamise peamine eesmärk on reaalselt võitlusvõimelise väe arendamine.

„Kui väes pole võitlejaid, või kui võitlejatel pole relvi ja laskemoona, siis on see võitlusvõimetu,” sõnas kaitseminister.

Luige sõnul pole seetõttu mõtet luua paberil üksusi, mis näevad küll head välja, kuid mille taga puuduvad reaalsed inimesed, väljaõpe ja varustus.

„Sellise armee arendamine oleks raiskamine ja raiskamist ei saa me endale lubada,” ütles kaitseminister.

Luik tutvustas täna koos kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega kaitseministeeriumi kava, mille alusel arendatakse Eesti riigikaitset aastatel 2019-2022.

Kaitseministeeriumi valitsemisala nelja-aastane arengukava tagab, et riigikaitseks eraldatud vahendeid kasutatakse reaalselt mehitatud ja komplekteeritud lahinguvõimeliste üksuste arendamiseks.

Selliselt arendatud kaitsevägi on usaldusväärse eelhoiatuse alusel võimalikult lühikese etteteatamisega valmis koos liitlastega ohule reageerima.

Kavaga saab tutvuda Kaitseministeeriumi kodulehel: http://www.kaitseministeerium.ee/et/eesmargid-tegevused/kaitsevoime-areng/kmak-2019-2022.

Viimased uudised