Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseminister Jüri Luik avas täna Tapa kaitseväelinnaku laienduse, mis on viimase aastakümne üks suuremaid ja komplekssemaid kaitseotstarbelisi ehitusi Eestis.

Kaitseministri sõnul näitab linnaku kiire valmimine, et  vajadusel suudab Eesti kiiresti ja tõhusalt korraldada vastuvõtva riigi toetuse ja liitlastele logistilise toe pakkumise.

„Varssavi tippkohtumisest, mil allianss otsustas paigutada Balti riikidesse ja Poola  täiendava väekontingendi, on möödas veidi enam kui aasta,” ütles Luik, „Tänane päev on tunnistuseks, et Eesti suutis liitlaste ja meie oma üksustele vajaliku taristu ehituseks otsused kiiresti vastu võtta ning ellu viia.”

Kaitseinvesteeringute Keskuse direktori kolonel Rauno Sirgi sõnul valmisid kõik ehitised tähtaegselt, osa ka määratust varem. „Nii riik kui ka ehitusettevõtted andsid endast selleks kõik,“ ütles Sirk.

Kaitseminister tunnustas Kaitseministeeriumi hõberinnamärgiga ehitustööde ennetähtaegse täitmise eest AS-i Nordecon peaprojektijuhti Priit Murmanni ja objektijuht Lauri Kitsingut ning Tallinna Teede ASi/ Merko Ehitus Eesti ASi peaprojektijuhti Meelis Mõisjat, lisaks tunnustas kaitseminister tänukirjaga kuut ehitajat.

Valminud ehitiste hulka kuuluvad 20 hoonet, sealhulgas kolm kasarmut, toitlustuskompleks,  hooldus- ja õppehallid, teenindavad hooned ja rajatised – kokku moodustavad need ligi 38 000 ruutmeetrit pinda.

Uute, Euroopa moodsaimate kasarmute projekteerimisel arvestati tänapäevaseid nõudmisi väljaõppele ja sõdurite vajadustele – ühes hoones paiknevad ühe allüksuse elu- ja õpperuumid ning varustus- ja hooldusruumid. Igas kasarmus on 300 majutus- ja 30 töökohta.

5500 ruutmeetri suurune toitlustuskompleks on üks suuremaid Baltimaades olles suuteline päevas toitlustama 3200 inimest, neist 2400 kohapeal ning 800 väliõppustel.

Linnaku laienduse ehitasid AS Nordecon ja AS Tallinna Teede/ Merko Ehitus Eesti AS. Ehitustööde maksumus oli 43 miljonit eurot.

Varssavi tippkohtumise järel 2016. aasta juulis otsustas valitsus eraldada 13 miljonit eurot kahe täiendava kasarmu ja vastuvõtva riigi toetuse tarbeks. Novembris sõlmiti ehitusfirmadega lepingud ning aprilliks olid ehitised jõudnud valmimisjärku. Ehitustööd lõppesid septembri lõpuks, oktoobris alustasid uutes kasarmutes teenistust ajateenijad.

Täna on Tapa kaitseväelinnakus kaheksa kasarmut, neist kolme kasutavad liitlasüksused. Ehitus Tapal aga jätkub ning tuleva aasta lõpuks valmivad seal veel kaks kasarmut ning toetusrajatised tehnika hoolduseks ja väljaõppeks.

Vaata pilte sündmusest: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58379

Viimased uudised