Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaitseministeerium

Kaitseministeeriumi ja üheksa harjutusalaga valla esindajad allkirjastasid täna heade kavatsuste leppe eesmärgiga jätkata konstruktiivset koostööd riigikaitsesse panustamisel.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul kinnitatakse leppega, et riigikaitseliste väljaõppealade arendamisega seotud tegevusi viiakse ellu koostöö ja teavituse tõhustamise vaimus.

„Väikses Eestis on reservarmee mudelile põhinev riigikaitse kogu ühiskonna asi. Hindame koostööd kohalike omavalitsustega väga kõrgelt,“ lausus Luik.
Ta lisas, et harjutusalad on üliolulised Eesti kaitsevõime tagamisel. „Pole mõtet relvadel, kui meie kaitseväelased ei saa nendega harjutada. Kui üks kord midagi juhtub, ei piisa sellest, et relvad on lihtsalt olemas,“ märkis Luik ja lisas, et oluline on relvade käsitsemise oskus.

1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus lausus, et harjutusaladel õppuste läbi viimine arendab  sõdurites oskust arvestada oludega, millega simulatsioonides arvestada ei saa.

„Harjutusalal on tegurid, nagu õhuniiskus, temperatuur ja õhurõhk, mis kõik mõjutavad laskemoona käitumist. Oskus sellega päris tingimustes arvestada tõhustab sõduri efektiivsust,“ ütles Karus.

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi sõnas, et heade kavatsuste kokkuleppele saavad järgneda head teod. „Peame hoidma meeles ühist prioriteeti, milleks on vaba Eesti riik,“ lausus Kirtsi.

Heade kavatsuste kokkuleppe sõlmisid Anija, Kuusalu, Lääne-Harju, Narva-Jõesuu, Rõuge, Saarde, Saku, Tapa ja Võru vallad ning Kaitseministeeriumi esindajad.

Nimetatud omavalitsuste territooriumidele jäävad Kaitseväe keskpolügoon, Soodla, Männiku, Sirgala, Klooga, Kikepera ja Nursipalu harjutusväljade ning Tapa lähiharjutusala.

Pärast allkirjastamist toimus ekskursioon keskpolügoonil, kus sai tutvuda ning sõita kaitseväe tehnikaga.

Viimased uudised