Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseministeerium maksis välja Nursipalu harjutusväljadega otseselt seotud omavalitsustele 10 miljoni euro suuruse ühekordse lisatoetuse.

„Lubasime lisatoetust Nursipalu harjutusväljaga otseselt seotud omavalitsustele ja selle lubaduse oleme ka täitnud,“ sõnas kaitseminister Hanno Pevkur, kelle sõnul on ühekordse toetuse mõte eelkõige see, et piirkonnad saaksid investeerida elukvaliteeti, mis kompenseeriks harjutusvälja mõju.

Sisulisi piiranguid riik omavalitsustele raha kasutamiseks ei sea. „Kohalikud omavalitsused teavad ise kõige paremini kuidas seda raha kasutada ja mida kohalikud kõige enam vajavad,” sõnas Pevkur.

10 miljoni euro suurune toetus on mõeldud ühekordse meetmena neljale laiendamisega seotud kohalikule omavalitsusele elukvaliteedi parandamiseks. Toetusest läks kolm miljonit eurot Võru vallale, kaks miljonit Antsla vallale, kaks miljonit Rõuge vallale ja kolm miljonit eurot Võru linnale. Toetus kasutamise perioodiks on 2023-2024. aasta, kuid vajadusel on toetuse saajal võimalik taotleda kasutamise pikendamist.

Lisaks maksis kaitseministeerium sel nädalal välja 1,35 miljoni euro eest häiringutasusid 16 kohalikule omavalitsusele, mis harjutusväljade mõjupiirkonnas asuvad.

Viimased uudised