Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kaitseministeerium ja Kaitseliit alustasid sel nädalavahetusel koolituspäevade projektiga, mille eesmärk on koostöös päästeametiga tugevdada kohalikele omavalitsuste valmidust kriisi- ja sõjaajal. Esimesest koolituspäevast võtsid osa Ida- ja Lääne-Virumaa kohalike omavalitsuste esindajad. 

„Kohalikel omavalitsustel on oma roll riigikaitses – nende ülesanne on elanikkonda kaitsta, korraldada igapäeva elu ja paljudki muud. Lisaks on nad koostööpartneriks meile, sest nemad tunnevad kohalike olusid ja inimesi läbi ja lõhki. Koolituspäeva eesmärk on anda teavet sõjalise kaitse teemal ning kuidas omavalitsused saaksid kriisideks paremini valmistuda ja planeerida, et nad oskaksid riigikaitset toetada läbi teadlike tegevuste, kui selleks vajadus peaks tekkima,” sõnas kaitseministeeriumi kaitsevalmiduse osakonnajuhataja Gert Kaju.

Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealiku kolonelleitnant Jaanus Ainsalu sõnul on sellised koolitused olulised ka kaitseväelaste jaoks. „Meile on oluline, et oma rolli riigikaitses teaks ka kohalikud omavalitsusest, sest nii toimib laiapindne riigikaitse. Sõjalise kaitse kõrval on tähtis, et toimiksid hästi ka tugiteenused, mis on inimeste jaoks vajalikud ja tagavad ka keerulisel ajal riigi toimise,” sõnas kolonelleitnant Ainsalu.

„Omavalitsuste roll, riiklike jõustruktuuride kõrval ja koostöös, on kriiside lahendamisel väga oluline, kuna oleme lähim kontakt elanikule,” ütles Lääne-Virumaa Omavalitsuse Liidu juhatuse esimees ja Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum. „Omavalitsused on aru saanud, et parim aeg kriisideks valmistumisel, on seda teha nüüd ja praegu, rahu ajal. Käesoleval õppusel võtame kokku senised kogemused, analüüsime ja vaatame koos kahe maakonna omavalitsustega, kuidas seni õpitut veel paremini tulevikus rakendada,” lisas Vallbaum.

Pärast kirde piirkonda jätkub kohalike omavalitsuste koolitus ülejäänud kolmes regioonis. Koolituspäev lääne regioonis toimub 13.03 Pärnus, põhjas 15.03 Tapal ning lõuna regiooni koolituspäev 27.03 Kirnas.

Viimased uudised