Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseliiduga liitumise vastu on pärast sissetungi Ukrainasse huvi suurenenud. Alates aasta algusest on esitatud 3700 avaldust, millest enamus on heaks kiidetud.

Riigihalduse minister Riina Solman (Isamaa) esitas hiljuti taotluse liituda naiskodukaitsega ning on 7. septembrist organisatsiooni Tallinna ringkonna tegevliige.

„Uhke tunne on. Tahan lippu kõrgel hoida ja tegeleda elanikkonna kaitsega,“ kinnitas Solman.

Õhtulehele antud intervjuus ütles riigihalduse minister, et paljud tema sõbrad ja pereliikmed on juba aastaid seotud naiskodukaitse ja Kaitseliiduga. Arvestades, kõike seda, mis toimub maailmas, millised julgeolekuohud varitsevad, tundis Solman enese sõnul, et on õige aeg organisatsiooniga liituda.

„Mõtlesin varem, et ma juba niigi palju tegelen vabatahtliku tööga ning ühtegi lisakohustust juurde ei mahu. Aga praegu, kui Venemaa agressiivselt ründab Ukrainat ja paneb seal toime jõhkraid sõjakuritegusid, on õige hetk liituda vabatahtlike riigikaitsjatega, et osata vajadusel oma kodu ja peret kaitsta,“ rääkis Solman intervjuus.

Ministri hinnangul on oluline, et eestimaalased teavad, mida hädaolukorra puhul tegema peab ja kuidas on kõige mõistlikum käituda, mida varuda ja kuhu varjuda. „Meil on tarvis valmis olla kasvõi mõne muu fataalse olukorra või ka looduskatastroofi puhuks,“ tõdes ta lehele antud intervjuus ja kinnitas, et pühendab naiskodukaitsega liitudes oma elu Eestimaale.

Viimased uudised