Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Jaanus Mehikas

Poola esitatud palve alusel otsustas Eesti saata Poola Valgevenest tuleva hübriidrünnaku tõrjumiseks ja võitluseks ebaseadusliku migratsiooniga järgmise sihtüksuse Wisent.

Üksuse tuumiku moodustavad Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna vabatahtlikud ehk Pärnumaa- , Saaremaa- ja Lääne maleva kaitseliitlased. Koos kaitseliitlastega lähevad Poola kaitseväe luure- ja meediatoetuse meeskonnad. Kaitseliitlased tegelevad hetkel ettevalmistustega, et juba uuel nädalal alustada teenistust Poolas.

„Wisent koosseisus Poolasse siirduvad kaitseliitlased on andnud vabatahtlikult nõusoleku toetamaks meie liitlast riigivastase hübriidrünnaku tõrjumisel ning võitluses Valgevene kaudu toimuva ebaseadusliku migratsiooniga,“ ütles Lääne maakaitseringkonna pealik kolonelleitnant Tõnu Miil. „Sellega annavad kaitseliitlased selge panuse Eesti julgeolekusse. Me toetame liitlast, nii nagu liitlased toetavad meid täna siin Eestis,“ lisas Miil.

Kaitseliitlased jäävad esialgu Poola veebruari keskpaigani ja tegutsevad samas piirkonnas, kus eelmine sihtüksus Wisent ning teevad tihedat koostööd Poola 18. mehhaniseeritud diviisiga. Sihtüksuse nimi tähendab Euroopa piisonit, mis on Poola kultuuriruumis tähtsal kohal, sümboliseerides jõudu ja tugevust.

Eesti saatis esimese ligi 70-liikmelise sihtüksuse Wisent Poolasse detsembri alguses ning see oli mehitatud reservväelaste, tegevväelaste ja tsiviilisikute baasil. Üksuse lähetamise näol oli tegu kahepoolse kaitsekoostöö projektiga, mille raames on muuhulgas ehitatud üle 22 kilomeetri piiritõkkeid, viidud läbi üle 30 meediaoperatsiooni ning tehtud mitmeid vaatluslende piiriala jälgimiseks.

Viimased uudised