Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võrumaa malev

Kaitseliit tähistab võidupüha lippude heiskamise ja võidutule jagamisega jaanilõkete süütamiseks üle Eesti.

Võidupüha üritused saavad alguse 23. juuni hommikul kell 7.00 kui naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased heiskavad Eesti lipu igasse maakonnakeskusesse.

Tallinnas süütavad seejärel noorkotkad tikkude või välgumihkli abita muinastule ning kaitseminister ja kaitseväe juhataja annavad tuletoojatele üle Võidutule medalid. Kuna sellel aastal tähistab Kaitseliidu noorteorganisatsioon Noored Kotkad oma 90ndat sünnipäeva, on tuletoojateks valitud iga maakonna parim noorkotkas ning kotkajuht.

Kell 9.30 algab oikumeeniline jumalateenistus Pirita kloostri varemetes, kus teenivad Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku ülempreester kolonelleitnant Aivar Sarapik, Eesti Metodisti Kiriku pastor ja Kaitseliidu vanemkaplan major Raivo Nikiforov ning Rooma-Katoliku Kiriku liige kolonelleitnant Artur Lillenurm. Muusikat teeb Kaitseliidu Tallinna maleva orkester.

Kell 11.00 ühendatakse Kadriorus presidendi lossi ees muinastuli ja mäletustuli võidutuleks ning seejärel saadab president võidutuled igasse maakonda.

Koroonaohu tõttu on võidupüha üritused avatud vaid asjaosalistele. Küll aga on kõik huvilised oodatud ERR-i portaali kaudu osa saama muinastule süütamisest, võidutule medalite üleandmisest ning võidutule saatmisest maakondadesse.

Oikumeenilist jumalateenistust kantakse üle Kaitseliidu Facebooki lehel https://www.facebook.com/Kaitseliit/

Võidupühaga tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landesveeri üle 23. juunil 1919 ja see on ka „eestlaste kõigi aegade võitude ja võitluste mälestuspäev, meenutamaks Lembitu päevil alanud lakkamatut võitlust eesti rahva olemasolu ja poliitilise vabaduse eest.” (Eesti Vabariigi valitsuse otsusest 1934).

Viimased uudised