Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võrumaa malev

Alates eriolukorra kehtestamisest on ametiabi korras (Politsei- ja Piirivalveameti, Terviseameti, Häirekeskuse ja Riigikantselei taotlusel) üle 1300 kaitseliitlase ja naiskodukaitsja kõigist Kaitseliidu struktuuriüksustest osalenud eriolukorra lahendamisel.

Kui arvestada ka Kaitseliidu/Naiskodukaitse liikmete vabatahtlikku panustamist kohalike omavalitsuste ja kolmanda sektori (Toidupank, Eesti Punane Rist jne jne) tegevuse toetamisel, siis on koroonaviiruse tõrjumise vastases tegevuses osalenud üle 2000 vabatahtliku kõikjalt Eestis.

„Kaitseliit on kaasatud eriolukorra esimestest päevadest, üsna loogiline on, et riik kasutab sellistel puhkudel kaitsevaldkonna abi, kuna just meie struktuurid on erinevate kriiside lahendamiseks enim ettevalmistatud,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi tänasel eriolukorra pressibriifingul.

„Eriti tahaksin esile tõsta naisi, üle veerandi Kaitseliidu tegijatest on tegelikult Naiskodukaitse liikmed, kes on olnud aktiivsed kõikides kaasumise valdkondades alates korrakaitses osalemisest Terviseameti ja Häirekeskuse tegevuse toetamiseni,“ tunnustas Kaitseliidu ülem.

Kaitseliidu kaasamises eriolukorra lahendamisse on 81 proitsenti kogu tegevusetest olnud PPA toetuseks turvalisuse tagamiseks ning tegevuseks riigipiiri kontrollimisel,  14 protsenti on olnud Terviseameti toetamisega seotud tegevused, Häirekeskuses on Kaitseliit panustanud ligi 6 protsenti ressursist.

Kommentaarid

Viimased uudised