Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võrumaa malev

Tänavu 11. novembril möödub 99 aastat Eesti vanima ja suurima jõustruktuuri, vabatahtlikke riigikaitsjaid koondava Kaitseliidu loomisest.

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ütles kolmapäeval toimunud aastapäevakonverentsil: „Kaitseliit saab kohe-kohe 99. See tähendab seda, et me liigume meie sajandasse aastasse. Aga me ei saa vaadata Kaitseliitu eraldatuna kui organisatsiooni. Me peame endale üsna selgelt aru andma, et Kaitseliit kui organisatsioon kuulub suuremasse keskkonda, suuremasse raamistikku.”

Kindralmajor Kiili lisas: „Tulevik esitab meile väljakutse, et me peame olema suutelised mõtlema laiapindselt ja laiahaardeliselt. Meil on väike ühiskond, me peame väga selgelt aru andma, et oleme üksteisest sõltuvad. Nii et ei saa lubada omale sellist lähenemist, kus koostöö muutub rivaliteediks.”

Kaitseliidu sünnipäeva puhul toimus 8. novembril Paides konverents „Kaitseliidu tulevik – vajadused ja võimalused”.

Täna, 10. novembril asetatakse Kaitseliidu looja admiral Johan Pitka mälestusmärgi jalamile Tallinnas pärjad ning jagatakse parimatele kaitseliitlastele ergutusi Kaitseliidu peastaabi hoones.

Homme, 11. novembril kell 14.30 asetatakse pärjad Rakveres Vabadussõja mälestusmärgi jalamile, kell 15.00 toimub jumalateenistus Rakvere Kolmainu kirikus ja kell 16.00 on kontsert-vastuvõtt Rakvere teatris.

Esimese Maailmasõja lõpuga 11. novembril 1918. aastal lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud Eesti Kaitse Liidu ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka.

Täna kuulub Kaitseliitu 26 000 isamaalist kodanikku.

Viimased uudised