Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Meenutamaks Tallinna elutähtsate objektide kaitsmist 30 aastat tagasi korraldab Kaitseliit reedel algusega kell 20.00 kaitseväelise jalutuskäigu Raadiomaja juurest Vabaduse väljakule.

„Jalutuskäiguga anname au neile kaitseliitlastele ja teistele vapratele inimestele, kes 1991. aasta augustis seisid Tallinnas tele- ja raadiomaja ning muude objektide kaitsel, olles valmis vabadust kaitsma oma vere hinnaga. Toona, 1991. aasta 21. augusti õhtul, kui Vene väed olid Tallinnast lahkunud, marssis Kaitseliit võidu tähistamiseks raadiomaja juurest Vabaduse platsile. Võib öelda, et see oli esimene paraad peale taasiseseisvumist. Nüüd kordame me sama marsruuti, et austada kolmekümne aasta taguseid sündmusi,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.

Lisaks 30 aasta tagustes sündmustes osalenutele on rongkäigu rivis kõik Kaitseliidu lipud meeskondadega, samuti kaitseväe orkester.

Jalutuskäiguga on oodatud liituma kõiki, kes soovivad austust avaldada vabatahtlikele, kes kaitsesid toona värskelt välja kuulutatud iseseisvust.

Raadiomaja juurest liigutakse mööda Gonsiori tänavat ja Estonia puiesteed Vabaduse väljakule, kus kõnelevad Riigikogu esimees Jüri Ratas, Kaitseliidu kunagine juht Manivald Kasepõld ja tänane Kaitseliidu ülem Riho Ühtegi. Asetatakse ka pärg Vabadussõja võidusambale.

Viimased uudised