Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Raivo Pehk. Kaitseliidu pilt
Laupäeval, 29. veebruaril toimus Kaitseliidu Võrumaa maleva pealiku vahetus. Pidulikul lipu üleandmise tseremoonial oli maleva õuel üles rivistatud maleva staabi, allüksuste ja eriorganisatsioonide esindused koos lippudega. Senine maleva pealik major Urmas Vahter andis maleva lipu üle uuele malevapealikule major Raivo Pehk’ile. 
Major Urmas Vahter oli Võrumaa maleva pealikuks 7 ja pool aastat, mis on tavapärasest malevapealiku teenistusajast palju pikem. KL ülem brigaadikindral Riho Ühtegi kiitis pidulikul lipu üleandmise tseremoonial Võrumaa malevat ja maleva pealikku tublide saavutuste ning suure panuse eest Eesti riigikaitsesse. Lisaks avaldas KL ülem lootust, et nüüdseks vabatahtlikuna jätkab Urmas Vahter tubli kaitseliitlasena oma oskuste ja teadmistega panustamist maleva sõjaliste võimekuste arendamisel.
Maleva juhtimise üle võtnud major Raivo Pehk jätkab korraga kahe maleva juhtimist. Seni oli ta Põlva maleva pealik, mille juhtimist ta jätkab. Võrumaa ja Põlva maleva ajaloos on see juba kolmas kord, kui kahte malevat juhib üks pealik. Sellega said hakkama varasemalt nii Aigar Liping kui Karl Oberg.
Hiljem jätkus üritus vabamas õhkkonnas maleva võlvsaalis. Presidendi vastuvõtu vääriliselt pakuti suupisteid ning pokaale sai kokku lüüa malevapealike ja KL ülemaga. Koostööpartnerid ja maleva liikmed said võimaluse tänada maleva pealikku senise hea töö eest. Nii mõnigi kingitus jääb loodetavasti ehtima Urmase kodu ja on abiks kodu kaitsmisel. Malevlased salvestasid Urmase lubaduse jätkata aktiivse kaitseliitlasena panustamist Võrumaa maleva tegevustesse ja riigikaitse arendamisse.
Lõpuks toimus KL ülema esitlus organisatsiooni uutest väljakutsetest ning suundumustest. Vabatahtlikud sai võimaluse esitluse jooksul küsida küsimusi ning avaldada arvamusi seoses laiapindse riigikaitsega.
Kommentaarid

Viimased uudised