Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rigo Ühtegi ja Mariana Betsa. Kaitseliidu pilt

Täna andis Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi Ukraina suursaadikule Mariana Betsale üle vabatahtlike algatusel valminud muusikaalbumi „24.02“.

Muusikaalbum valmistati Eesti riigi sünnipäevakingituseks ja austusavalduseks Ukraina rahvale nende Vabadussõja täiemahulise sõjafaasi esimesel aastapäeval.

Brigaadikindral Ühtegi rõhutas kinki üle andes moraalse komponendi olulisust sõjapidamises edu saavutamiseks ja ütles, et lisaks ainelisele toetusele tuleb Ukraina riiki võitluses toetada ka moraalselt ning üle antud muusikaalbum on sellest hea näide.

Kaitseliidu Küberkaitseüksuse liikmed Andres Lember ja Matis Leima tõdesid, et muusikaalbum sai alguse soovist näidata, et kaitseliitlaste panus võib olla palju laiem sellest, et valmistutakse relvaga käes kodumaad kaitsma.

Albumil „24.02“ on seitse uudisloomingulist laulu, igaüks neist eesti ja ukraina keeles. Enamuse laulusõnadest on kirjutanud Aapo Ilves, muusika on loonud Matis Leima, Toomas Lunge, Indrek Kalda, Margus Põldsepp, Kait Tamra. Esitajateks Zetod, Justament, Untsakad, Lõõtsavägilased, Nika Marula, Kait Tamra ja Eestis elavad ukrainlastest muusikud Aleksandr Brazhnyk, Anastasija Kolesnik ja Ruslan Trochynskyi. Laulutekstid tõlkis ukraina keelde Irena Peterson.

Album 24.02 on digitaalne, seda saab kuulata Spotify’s ja Youtube’is ning tasuta alla laadida Kaitseliidu veebilehelt: https://www.kaitseliit.ee/et/24.02

Viimased uudised