Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaido Tiitus. Foto: Sander Silm

Teisipäeval, 13. augustil 2019 toimus Kaitseväe Akadeemias Kaitseliidu Tartu maleva pealikute pidulik vahetustseremoonia, kus senine Tartu maleva pealik, kolonelleitnant Kalle Köhler andis maleva lipu pidulikult üle maleva uuele pealikule kolonelleitnant Kaido Tiitusele.

Tartu maleva pealik ja Lõuna maakaitseringkonna senine ülem kolonelleitnant Kalle Köhler asus Tartu malevat juhtima 2014. aastal. „Viis aastat Tartu maleva ja Lõuna maakaitseringkonnas oli teguderohke ja ma võin julgelt öelda, et Tartu maleva pealikuna ja Lõuna maakaitseringkonna ülemana sain viie aasta jooksul kõik, mis saada on võimalik. Esimene lisaõppekogunemine Okas, maakaitseringkonna lahingugrupi reservõppekogunemine 2017. aastal, SIIL 2018, kus fookuses oli Lõuna maakaitseringkond ja kõige lõpuks tänavune võidupüha paraad Tartus. Seda polegi nii vähe,” rääkis kolonelleitnant Kalle Köhler, kes jätkab edasist teenistust Kaitseväes.

Kolonelleitnat Köhler lisas, et ülemal võivad olla küll suured visioonid ja ideed, kuid kui selja taga pole toetavat meeskonda, siis pahatihti need ideeks jäävadki. “Seetõttu tänan ma nii maleva staapi ja Tartu maleva vabatahtlikke, kes aitasid mul oma plaanid ellu viia,” ütles ta.

Kolonelleitnant Kaido Tiitus alustas ajateenistust 1990. aastal Nõukogude armees ja 1991. aastal jätkas ajateenistust juba Eesti vastloodud piirivalves. Piirivalves teenis kolonelleitnant Tiitus enamuse aja Remniku, Kuressaare ja Narva-Jõesuu õppekeskuste spordiinstruktorina. 1996. aastal läbis ta üheksakuulise ohvitserikursuse ja 1997. aastast töötas ta Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes instruktori ja keskastmekursuse kursuseülemana.

2009. aastal läbis ta Balti Kaitsekolledži brigaadikursuse ja 2010. aastal Balti Kaitsekolledži ühendstaabi kursuse. 2010. aastal teenis ta 1. jalaväebrigaadi operatiivsektsiooni ülemana ja oli 2012. aastal ISAF missioonil Task Force Helmand´i staabiohvitser. Aastast 2013 oli kolonelleitnant Kaido Tiitus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste taktikaõppetooli lektor ja alates 2017. aastast 2. jalaväebrigaadi operatiiv- ja väljaõppejaoskonna ülem.

Kaitseliidu Tartu malev on Eesti üks suurematest Kaitseliidu malevatest, kuhu kuulub 1600 liiget.

Viimased uudised