Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

NATO tank Challenger. Kaitseväe foto

20.-24. oktoobrini korraldab Kaitseliidu Saaremaa malev tankitõrjeõppuse Töllu rusikas, mis toob esmakordselt Saaremaale neli NATO liitlaste tanki Challenger 2.

„Õppuse esimene oluline mõõde on see, et Kaitseliidu tankitõrjujad saavad liitlastega koos erialaoskuseid arendada,” rääkis Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kaptenleitnant Arto Reinmaa. „Teine mõõde on NATO liikmelisuse näitamine siin Saaremaal: saarlased näevad, et liitlased on kohal ja saavad neid otsesõnu näha ja katsuda. Liitlased saavad näha Saare- ja Muhumaad ja tutvuda meie inimestega. Liitlaste käigud Saaremaale on muutunud iga-aastaseks ja regulaarseks. Mida tihedamad on sidemed, seda kindlam meie sõjaline julgeolek.”

Kokku osaleb õppusel 200 inimest: Kaitseliidu tankitõrjujad Saaremaa, Tallinna, Harju, Võrumaa ja Pärnumaa malevatest ning Prantsusmaa, Suurbritannia ning Kanada kaitseväelased Tapal asuvast NATO eelpaigutatud lahingugrupist. Tapalt saabub nädalavahetuseks Saaremaale üle 20 lahingu- ja toetusmasina.

Liitlaste vastuvõtmise peakorraldaja leitnant Timmo Saarestiku sõnul keskendub tänavune Töllu Rusikas pioneerioskustele: „Õpime, kuidas tanki pidama saada miinide ja pioneeritõketega. Õpime rasketehnika siia saabumist toetama. Kui muuseumieksponaadid välja jätta, siis pole pärast okupatsioonivägedest vabanemist tanke Saaremaa pinnal olnud.”

Saarlased saavad tanke ja teisi liitlaste masinaid lähedalt vaadata reede 21. oktoobri õhtul kell 18-19 Saaremaa maleva staabi territooriumil Kalevi põik 5. Autoga tulijad saavad parkida ümbruskonna avalikes parklates.

Pühapäeva pärastlõunal saab tehnikaga tutvuda ka Leisis.

Töllu Rusikas on Saaremaa maleva eelviimane suuremahuline õppus sel aastal. Detsembri esimesel nädalavahetusel korraldatakse traditsiooniline Lääne maakaitseringkonna õppus Orkaan, millel osalevad kõik Lääne maakaitseringkonna malevad.

Viimased uudised