Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Iiris Prosa

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid Kodutütred ja Noored Kotkad korraldavad oma ajaloo suurimat laagrit – suurlaagrit Spekter. Laager toimub Pärnumaal Jõulumäe Tervisespordikeskuses 1.-5. juulini ning lisaks kodutütardele ja noorkotkastele osalevad laagris ka noored väljastpoolt organisatsiooni.

„Laagri eesmärgiks on pakkuda 12-18-aastastele noortele sisukaid teadmisi ja oskuseid läbi kaasahaaravate ja lõbusate väljakutsete ning riigikaitseliste tegevuste,” kirjeldas laagrit projektijuht Liia Kass. „Spekter on suurepärane võimalus leida uusi sõpru üle Eesti ning osaleda mitmekülgsetes töötubades, kus saab meisterdada ja õppida midagi uut ja põnevat.”

Laagri päevased tegevused on jaotatud kahte moodulisse: riigikaitse- ja laagrimoodul. Riigikaitsevaldkonna tegevustest annavad ülevaate asjatundjad Kaitseliidust, Kodutütardest, Noortest Kotkastest, Naiskodukaitsest, Kaitseväe Akadeemiast ja Päästeametist. Lisaks viivad tegevuspunkte läbi reservväelased ja liitlased. Laagrimooduli raames saavad noored ise käed külge panna ja valmistada endale laagrimeeneid ning heategevuseks vaprusehelmeid. Teadmisi ja oskusi arendatakse rahatarkuse, ellujäämisoskuste ja muude loovate tegevuste raames.

Laagriõhtutel ootavad osalisi ühistegevused. Teisel õhtul paneb kogu laagri tantsima Märt Agu. Kolmapäevaõhtul astub suurlaagri lavale peaesineja Terminaator ning laagri neljas päev lõppeb üllatusesineja ja korraliku diskoga, mis paneb Spektrile meeleoluka punkti.

„Tegevuspunktide kvaliteedi ja sisu eest vastutavad pikaajalise kogemusega noortejuhid ja oma valdkonna parimad. Garanteerime parimat seltskonda ja veel paremat suvist seiklust,” ütles laagriülem Alar Tamm.

Suurlaager Spekter toimub Kaitseministeeriumi 2017. aastal algatatud isamaalise hariduse programmi raames. Kõige esimene suurlaager Spekter toimus 2018. aastal Lammasmäe Puhkekeskuses. Kodutütred ja Noored Kotkad on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, mille missiooniks on kasvatada noori isamaalises vaimus, arendades nende vaimseid kui ka füüsilisi võimeid.

Viimased uudised