Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eelmise aasta lõpul allkirjastati Otepää Tervisekeskuse ja Energia ja Ehitus OÜ vahel Otepää kesklinna esmatasandi tervisekeskuse hoone ehitamiseks ehitusleping. Otepää Tervisekeskuse lammutus- ja ehitustöödega alustati 7. veebruaril.

Esmatasandi tervisekeskuse hoone ehitamiseks lammutatakse Otepääl Tartu maanteel asuvad apteegi ning vana haigla hoone ning selle asemele esitatakse uus hoone. Seoses sellega on Tartu maanteel liikluspiirangud.

Nimelt on piiratud ajutiselt liiklus Tartu maanteel, üks sõdurida on ajutiselt suletud ning kehtib üldine kiiruspiirang 30 km/h, seega tuleb autojuhtidel olla sealkandis ettevaatlik.

„Piiratud on juurdepääs Tervisekeskuse hoonele, jalgsi on juurdepääs Põhjakotka ehk Südameapteegi hoone poolt ning Lille tänavalt. Jalakäijatele on suletud jalgtee tervisekeskuse ees, jalakäijatel palume kasutada teisel pool teed asuvat kõnniteed,“ selgitas Otepää Tervisekeskuse juhataja Andres Arike.

Hoonele pääseb ligi ainult operatiivtransport (kiirabi, päästeamet), teistel liiklejatel juurdepääs hoonele transpordiga puudub. Ehitusmaterjal ja muu ehituseks vajalik ladustatakse Tervisekeskuse kõrvale Vana-Kaubamaja krundi tühjale platsile. Ehitus on planeeritud valmima 2018.aaasta lõpuks, seniks palutakse vallakodanikel ja Otepää külalistel mõistvat suhtumist.

Uues esmatasandi tervisekeskuse hoones hakkavad paiknema kaasaegsed ruumid  neljale perearstile ja kuuele pereõele, ämmaemandale, füsioteraapiale ja koduõdedele ning sotsiaalsele nõustamisele. Otepää Tervisekeskuse praegusesse hoonesse on plaanis rajada eakate päevakeskus, laiendada hooldusosakonda, edasi jääb tööle hambaraviosakond, röntgen ja labor.

SA Otepää Tervisekeskuse projekti „Otepää esmatasandi tervisekeskuse kaasajastamine (2014-2020.2.04.16-0002)“ rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme tegevus nr 2.4.2 „Investeeringute toetamine esmatasandi tervisekeskuste infrastruktuuri tõmbekeskustes, tagades kättesaadavad ja mitmekülgsed esmatasandi teenused“ ja Otepää vald.  Projekti kogumaksumus on 1 173 601 eurot, millest Euroopa Sotsiaalfond katab 690 000 eurot ja Otepää Vallavalitsus 480 000 eurot.

NB! Jälgige liiklusmärke! Liiklusskeemid Otepää Tervisekeskuse kodulehel: http://oteptervis.ee/

Viimased uudised