Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vaktsiinitootja Moderna andis teada, et koroona Delta variandi puhul kahest doosist ei piisa, mistõttu on vaja inimestel võtta veel kolmas doos.

Moderna arvates põhjustab koroona Delta variant massiliselt haigestumisi vaktsineeritute hulgas, vahendab The Hill.

Moderna kinnitas eile neljapäeval, et vaktsiin annab siiski vähemalt pooleks aastaks 93-protsendilise kaitse raske haigusvormi vastu. Vaktsiini mõju aga ajaga väheneb. Olukorras, kus Delta mutatsioon levib väga kiiresti, on inimeste kaitseks vaja kolmandat doosi.

Moderna märgib veebis, et praeguse arusaama kohaselt põhjustab Delta variant massiliselt haigestumisi vaktsineeritute hulgas. Seetõttu taotleb ettevõte USA-s kasutusluba kolmandate vaktsiinidooside jaoks juba augustikuus.

USA valitsuse koroonanõunik Anthony Fauci ütles, et USA-s alustatakse riskigruppide kolmanda doosiga vaktsineerimist niipea kui võimalik. Sama asja kavandavad ka Iisrael, Saksamaa ja Prantsusmaa. Maailma terviseorganisatsioon WHO on aga kritiseerinud kolmandaid doose olukorras, kus paljudesse riikidesse pole jõudnud veel esimesed doosid. WHO soovib, et kolmandate doosidega oodataks vähemalt septembrini, et vaesemad riigid jõuaks ohustatud grupid ära vaktsineerida esimese doosiga.

Viimased uudised