Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Homme, 6. oktoobril külastavad Võrumaa politseinikud ning abipolitseinikud „Tunnen, tean, oskan“ ohutusprojekti raames üheaegselt kõiki Võrumaa lasteaedasid, kust suundutakse ühes koolieelikutega linnatänavaile iseseisvat liiklemist harjutama. Koos korrakaitsjatega suundub korrektset liikluskäitumist praktiseerima enam kui 355 lasteaialast.

Võrumaa piirkonnapolitseinik ning projekti eestvedaja Elar Sarik rõõmustas, et kohalikud lasteasutused on projekti sedavõrd soojalt vastu võtnud. „Igal aastal näeme nimekirjas ikka vanu tuttavaid lasteasutusi, mille personal laste liiklusohutust oluliseks peavad. „Samavõrd suur rõõm on igal aastal näha aga ka uusi liitujaid, kes niisamuti kõige pisimate liiklusturvalisusse panustavad,“ märkis Sarik uhkustundega.

Sariku sõnul on Võrumaa lasteaialastega ettevõetav õpetlik käik liiklusesse üks väga oluline osa projektist, millega ühelt poolt soovitakse lasteaedade lõpurühmade lastele edasi anda liiklusalaseid teadmisi ja õpetada, kuidas iseseisvalt liikluses nii hakkama saada, et õnnetusi ei juhtuks. „Teisalt soovime pisikeste laste turvalise linnapilti toomisega juhtida ka teiste liiklejate tähelepanu asjaolule, et lisaks koolilastele tulevad sügiseti liiklusesse ka kõige väiksemad – lasteaialapsed, kellega tuleb samuti arvestada,“ vahendas ta.

Projektis osalevate lasteaedade lapsed kogunevad 6. oktoobril kell 11 kõigepealt oma tavapärases koosseisus ühes rühmaõpetajate ja politseinikuga lasteasutuse õuele, kus neile antakse selga erksavärvilised ohutusvestid. Pärast isikliku vesti saamist liiguvad kõik rühmad iseseisvalt politseinike õpetussõnade ning juhendamise saatel liiklusesse. Tunnise õppekäigu jooksul räägib iga lõpurühma saatev politseinik lastele ohutust liiklemisest nii linnas kui ka maal, ühiselt võetakse ette sõidutee ületamised nii reguleeritud kui ka reguleerimata ülekäigurada pidi, arutletakse enese nähtavaks tegemise üle, mõtiskletakse ühiselt valgel ja pimedal ajal liiklemise erisuste üle, arutletakse nutitelefonide ja kõrvaklappide ohtlikkuse üle liikluses ning selgitatakse teisigi õppemarsruudil ettetulevaid ohukohti.

Viimased uudised