Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna avati Luhamaa maanteepiiripunktis sõidukite kontrolli- ja röntgenihall koos uue statsionaarse läbivalgustusseadmega. Samasugune värskendus toimus hiljuti ka Koidula maanteepiiripunktis, mis tõstis mõlema Eesti kagupiiri tollipunkti kontrollivõimekuse uuele tasemele.

Maksu- ja tolliameti Lõuna tollipunkti juhataja Toomas Huik rääkis, et mõlemas kagupiiri maanteepiiripunktis renoveeris ja ehitas Riigi Kinnisvara AS uued kontrolli- ja röntgenihallid, millesse paigaldatud läbivalgustusseadmed on tehnoloogiliselt kõige uuem põlvkond ning omasuguste seas esimesed kasutusse võetud seadmed Baltikumis. „Uued läbivalgustusseadmed suurendavad MTA kontrollivõimekust ja kiirust, ka viimase aja suuremad salasigarettide avastused on tehtud just uute läbivalgustusseadmete abiga ja keerukatest peidikutest,“ lisas ta.

„Tänu kaasaegsete läbivalgustusseadmete kasutuselevõtule on maksu- ja tolliamet kindlasti üks paremini tehniliselt varustatud tollikontrolliga tegelevaid ameteid Euroopas,“ selgitas Huik. „Samuti hoiab uus tehnika kokku kontrollile kuluvat aega. Seni tuli täiendavat kontrollimist ja läbivalgustamist vajavad sõidukid viia Koidulast Luhamaale, mis oli tülikas ja ajakulukas,“ ütles Huik.

Maksu- ja tolliametile sobivaid seadmeid pakkusid kolm tootjat. Riigihanke võitis Hiina päritolu tehnoloogiaettevõte Nuctech tänu soodsamale hinnale ning seadmetele lisaks pakutud 10 aasta pikkusele täishooldusele ja –garantiile. Kogu investeering kahe maanteepiiripunkti tollikontrolli hallide renoveerimiseks ja arendamiseks oli pea 5,9 miljonit eurot. Üks statsionaarne läbivalgustusseade maksis ligikaudu 1,95 miljonit eurot.

„Meil on hea meel, et lisaks kaasaegsetele seadmetele on Luhamaa ja Koidula piiripunktid saanud uued viilhallid, mis võimaldavad teostada autode läbivalgustust ilmast sõltumata. Rajatud kompleksid parandavad oluliselt kontrollimise kiirust ja mugavust nii ametnike kui ka klientide jaoks,“ märkis Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Tanel Tiits. Ta lisas, et klientide mugavamaks teeninduseks on uutes hoonetes loodud ka spetsiaalne ooteruum.

Viimased uudised