Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

vietnamlast

Piirivalvurid tabasid ööl vastu kolmapäeva Värska vallas piiriäärsel alal kaheksa ebaseaduslikult piiri ületanud vietnamlast.

Piiriäärsel alal grupis liikunud inimesed avastasid Saatse piirivalvurid. Kahtlust äratanud vahejuhtumile reageerisid piirivalve patrullide kõrval ka mitme naaberkordoni autopatrullid, piirivalve kiirreageerimisüksus ning koerajuhid ühes teenistuskoertega.

Kella 00.50 paiku peeti Rääptsova külas kinni kokku kaheksa aasia päritolu inimest vanuses 21-30 eluaastat. Neist viis olid mehed ja kolm naised.

Kuna piiriületajatel oli selja taga pikk teekond, mis tipnes jahedavõitu Piusa jõe ületusega, kontrollisid meedikud kohe nende terviseseisundi üle. Sealt edasi viidi piiriületajad menetlustoiminguteks kordonitesse.

Ebaseadusliku piiriületuse juhtumi üksikasjade uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Ebaseaduslik ränne vähenenud

Saatse kordoni juht Arvi Suvi ütles, et viimaste aastate võrdluses on ebaseadusliku rände juhtumite hulk rohelisel piiril pisut alanenud.

„Veidi vähem on ebaseaduslikul rändel olevaid piiriületajaid kui ka piiri ääres ekslevaid turiste, seenelisi ja muidu matkaselle,” lausus Suvi. „Selle põhjuseks on mõnda aega käinud piiriehitustööd ja nähtavam piirimärgistus, samuti piirivalvurite igapäevatöö ning varasemast parem väljaõpe ja varustus.”

Tänavu on viie kuuga idapiiril piiripunktide vahelisel alal avastatud viis ebaseadusliku rände juhtumit, milles piirivalvurid pidasid kinni kokku kaheksa vietnamlast, ühe sudaanlase, ühe venelase ja ühe armeenlase.

Mullu samal ajal avastati rohepiiril kaks ebaseadusliku rände juhtumit, milles peeti kinni kokku 19 vietnamlast.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised