Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Piirivalvurid tegelesid nädalavahetusel Värska vallas kahe juhtumiga, kus inimesed tahtmatult riigipiiri seaduse nõudeid rikkusid.

Pühapäeva hommikul kella 9.50 ajal andis Venemaa piirivalve Piusa kordoni piirivalvuritele teada, et pidasid Saatse saapas kinni kolm keskealist isikut, kes eirasid nõuet Saatse saapast peatumata läbi sõita.

Esialgsetel andmetel oli kolmeliikmeline seltskond sõiduautoga Audi läbimas Venemaa territooriumil asuvat Saatse saabast, kui märkasid seenele minekuks sobilikku metsatukka.

Parkinud sõiduki tee äärde ning võtnud suuna metsa, saabusid peagi nende juurde Venemaa piirivalvurid, kes pidasid isikud kontrollimiseks kinni ja toimetasid nad menetlustoiminguteks kordonisse.

Pühapäeva pärastlõunal toimus Eesti ja Venemaa piiriametnike vahel ühiskohtumine asjaolude kahepoolseks selgitamiseks. Mõlema poole piirivalvurid andsid kinnitust, et Saatse saapas aset leidnud nõuete rikkumine oli aset leidnud teadmatusest ja ettevaatamatusest. Venemaa piirivalve määras kõigile kolmele isikule rahatrahvi 2000 rubla (umbes 31 eurot), misjärel naasid nad ühes sõiduvahendiga tagasi Eestisse.

Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo politseimajor Andres Vesselovi sõnul tõid nädalavahetuse sündmused Setomaale kohalikke olusid mittetundvaid kaugema kandi inimesi.

„Nii ei olnud ühed piiririkkujad veel tagasi kodumaale jõudnud, kui Saatse kordoni piirivalvurid Verhulitsa küla lähistel piiriribal juba uut liikumist märkasid,” rääkis Vesselov. „Seal pidasid piirpolitseinikud kinni kaks naist, kes edasisteks menetlustoiminguteks kordonisse toimetati.”

Saatse saapas on keelatud sõiduki peatumine ning selle läbimine jalgsi. „Kuigi hoiatussildid on märgatavad ja neid on rohkesti, soovitame piiriäärsel alal liikudes olla tähelepanelik ning teha endale näiteks maa-ameti kaardilt või kohalike piirivalvurite kaasabil täpsemalt selgeks, kuidas piir kulgeb,” lisas Vesselov.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised