Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eile esmaspäeval, 13. mail avastati Kagu-Eesti piiripunktides kahtlased auto registreerimisnumbrid ning hulga võltsitud dokumente.

Piirivalvurid kontrollisid Luhamaa piiripunktis Itaalia numbrimärkidega veokit, mida juhtis Valgevene kodanik ning sõiduki andmete kontrollimisel selgus, et veoki registreerimismärgid on tagaotsitavad. Märgid võeti hoiule ja pärast menetlustoiminguid jäi veokijuht sõiduki uusi registreerimismärke ootama.

Piirivalvurid kontrollisid Koidula piiripunktis Venemaa numbrimärgiga veokit, Kasahstani haagist ning selle juhti. Täiendava kontrolli käigus avastati, et haagise registreerimistunnistus on täielikult võltsitud ja dokument võeti hoiule. Kuna juht oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamise maksega riigituludesse, siis kriminaalmenetlust ei alustatud. Ta tasus riigituludesse 220-eurot. Haagis võeti hoiule ning veokijuhul lubati sisenede sõidukiga Eestisse.

Piirivalvurid kontrollisid Koidula piiripunktis Läti numbrimärkidega veokit ja haagist, mida juhtis Venemaa kodanik. Andmete kontrollimisel selgus, et veoki registreerimistunnistus on täielikult võltsitud. Tunnistus võeti ära ja pärast menetlustoiminguid suunati inimene tagasi Venemaale.

Piirivalvurid kontrollisid Koidula piiripunktis Läti numbrimärkidega veokit ja haagist, mida juhtis Venemaa kodanik. Andmete kontrollimisel selgus, et inimese elamisluba oli võltsitud. Elamisluba võeti hoiule, inimene suunati tagasi Venemaale ja autorong paigutati kuni asendusjuhi saabumiseni tolliplatsile.

Viimased uudised