Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

hanno pevkur

Reformierakonna esimehe valimistel kalduvad Kagu-Eesti refomierakondlased eelistama Hanno Pevkurit, keda peetakse hea sõnaga meeles nii Valgamaal, Võrus kui Põlvas.

Reformierakonna liikmed kogunevad 7. jaanuaril Tallinnasse, et valida opositsiooni langenud parteile uus esimees ja juhatus. Liidrikoha nimel on partei ajaloos esmakordselt avalikult vastamisi läinud kaks kandidaati: Hanno Pevkur ja Kristen Michal.

Kagu-Eestis on kohalikud reformierakondlased andnud teada oma suuremast poolehoiust Pevkurile, kes viimastel riigikogu valimistel kandideeris Põlva, Valga ja Võru maakonnas ning oli siseministrina selles kandis tihe külaline.

Kõige suurema toetusega võib Pevkur arvestada ilmselt Valgamaa puhul, kus tema selja taha on koondunud Valgamaa piirkondlike organisatsioonide juhid, samuti naisteühenduse ja seenioride klubi juht ning Valgamaa reformierakondlastest omavalitsusjuhid – kokku 14 inimest.

See esinduslik seltskond tegi detsembri lõpus ühise pöördumise, milles avaldasid toetusest Pevkurile, kes on „selge silmavaatega ning poliitilistest skandaalidest puutumata jäänud uue põlvkonna poliitik”.

Võrukad samuti Pevkuri poolel

Erakonna Võru organisatsiooni juhatus andis aasta lõpul toimunud koosolekul samuti soovituse hääletada 7. jaanuaril Pevkuri poolt.

„Hanno Pevkur on end tõestanud avatud suhtlemise ja võimeka poliitikuna, kes meie hinnangul sobib suurepäraselt juhtima Reformierakonda ja tulevikus ka vabariigi valitsust,” ütles Võru juhatuse liige Olev Lüütsepp Lõunaeestlasele.

„Hanno juhtimisel algas Eesti idapiiri väljaehitamine ning ta on alati olnud valmis nõu ja jõuga kaasa lööma Kagu-Eestile oluliste probleemide lahendamisel,” lisas Lüütsepp.

Põlvamaal jäeti otsad lahti

Reformierakonna Põlvamaa piirkonnaorganisatsioon kaalus selle esimehe Andrus Seeme sõnul samuti, kas võtta erakonna esimehe kandidaadi osas enne valimisi selge seisukoht ning otsustati, et seda siiski ei tehta.

„Me otsustasime, et igaüks otsustab ja valib oma südametunnistuse järgi,” kinnitas Seeme Lõunaeestlasele.

Seeme ise on laupäeval toimuval üldkogul samuti kandidaat, seda küll Reformierakonna juhatusse, mille 15 kohale kandideerib kokku 32 inimest.

„Lõuna-Eestist pole praegu juhatuses kedagi,” põhjendas Seeme kandideerimist. „Kuna Võrumaal oma kandidaati pole, siis võiksin kogu piirkonda esindada.”

Lisaks Seemele pürgib Kagu-Eestist Reformierakonna juhatusse ka Tõrva linnapea Maido Ruusmann.

Arved Breidaks

Viimased uudised