Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Inkubaatorprogrammi 1. koolituspäev. Foto: Võrumaa Arenduskeskus

Kolmapäeval, 16. oktoobril anti Kagu-Eesti Innovatsioonikeskuses (KEIK) esimesel õppepäeval avapauk Kagu-Eesti esimesele omataolisele inkubatsiooniprogrammile. Võrumaa Arenduskeskuse, KEIK ja Tehnopoli Startup inkubaatori koostöös loodud äriarenduskiirendis alustas viis Võrumaa ettevõtte meeskonda, kes valiti 17 kandideerinu hulgast.

Inkubandid, kes plaanivad jõuda oma toodete ja teenustega Võrumaalt Lõuna-Koreasse, Ameerika Ühendriikidesse ning Kanadassegi, said koolituspäeval uusi teadmisi ärimudeli ning meeskondade juhtimise kohta. Siiski ei ole tegemist klassikalises mõttes start-up´idega, sest teiste hulgas osalevad programmis näiteks Kagu-Eestis tuntud ettevõte Võru Empak ning samuti paljudele teada Nuti-Võlur.

Tehnopol Startup Inkubaatorist oli Võru maakonna järgmist võimalikku ükssarvikut tugimas  kogenud startupide käivitaja, mentor ning koolitaja Aleksander Gansen. Gansen sõnas avapäeva lõpus: „Tegevuse käigus sai tekitatud arengutahet ja uusi küsimusi. On tähtis, et inimesed seaksid kahtluse alla kõike seda, millesse nad siiamaani uskunud on ja läheksid turu käest küsima, sest enamasti oleme ise nii targad. Olen täiesti kindel, et esimesed mõtted oma tootest või teenusest harva on õiged, hoian pöialt, et neil hästi läheks!”

Suur huvi

Esimeses voorus kandideeris inkubatsiooniprogrammi 17 meeskonda. Programmi korraldajate sõnul avatakse kandideerimine programmi II vooru 2025. aastal. „Kuus kuud kestev inkubatsiooniprogramm on ühe ettevõtte jaoks kahtlemata väärt, aga ka intensiivne ja aeganõudev investeering ning meil on hea meel, et paljud on valmis selle teekonna ette võtma,” ütles Võrumaa Arenduskeskuse mentor-konsultant Liina Maripuu.

Maripuu sõnul on oluline, et iga ettevõtja Kagu-Eestis leiaks endale kõige sobivama toe: „Selleks pakume ettevõtetele võimalust kasutada ka aastast personaalset mentorteenust, kus aitan ettevõtetel teha läbimurdelisi valikuid ja neid ellu viia.” Mentorteenuse eesmärk on personaalselt toetada ettevõtte ärimudeli muutuse tegemist, uue toote/teenuse turule toomist, digi- või rohepööret. „Mentorteenusele kandideerimiseks tuleb läbida eelnõustamine. Eesmärgiks on testida ettevõtte sobivust aastasele mentorteenusele või leida mõni teine arenguprogramm, mis sobib paremini ettevõtte vajadusele,” selgitas Maripuu.

Lisainfo teenuse kohta leiab Võrumaa Arenduskeskuse kodulehelt aadressil vorumaa.ee/ettevotte-arendamine/

Viimased uudised