Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kääpa lapsed leivateoga tutvumas. Foto: erakogu

Sel esmaspäeval kohtusid Kääpa kooli lapsed Vastseliina Konsumi leivameistriga ja tõid talle kingituseks 100 enda kaunistatud leivakotti.

Leivameister Raul Auksmann tutvustas lastele leivategu – rääkis leivast ja selle valmistamisest.

Vastseliina Konsumi leib on kvaliteetne, see on tehtud puhtast juuretisest, Eesti rukkijahust ja Vastseliina veest. Selles ei ole värvaineid, siirupit, säilitusaineid, pärmi ega maitsetugevdajaid.

Leivaküpsetamine on Võru Tarbijate Ühistu pilootprojekt, mille eesmärk on pakkuda sooja, maitsvat ja kohalikust toorainest tehtud rukkileiba.

Vastseliina Konsumis valmib värske leib iga päev kell 15.00.

Võru Tarbijate Ühistu peab Eesti 100 sünnipäeva tähistamist tähtsaks. Juhatuse liikme Andres Kõivu sõnul saab leivateo kaudu seda teha kõige paremini.

Kõivu sõnul saavad leiba küpsetades ja seda Kääpa laste kujundatud pakenditesse pannes kokku kolm olulist sümbolit. Need on kohalik toit, kohalike noorte looming ning ühistu soov pakkuda Võrumaa inimestele parimat võimalikku kaupa.

„Loodan, et 100 aastapäevapakendis leiba müüakse ja süüakse võimalikult kiiresti, sest värskest leivast paremat kinki pole Eesti sünnipäevaks olemas,” lausus Kõiv.

Lisatud fotod Kääpa kooli õpilaste kohtumiselt leivameister Raul Auksmanniga.

Viimased uudised