Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Raheterad. Foto: Karoliina Undrits/ Facebook

28.-29. juunil üle Eesti maha sadanud rahe on toonud kaasa hulganisti kahju. Salva Kindlustuses registreeritud kindlustusjuhtumite järgi kannatasid enim Tartumaa ja Harjumaa vallad ning kahe päevaga tekitatud kahju ulatus hinnanguliselt 10 000 euroni.

„Erakordselt suureteraline rahe ja tugev tuul tekitasid inimeste varale palju pahandust. Kuna viimastel aastatel muutuvad ilmaolud aina ekstreemsemaks, on parim viis kaitsta oma kodu ja vara kindlustades seda ja valides õigeid kindlustuskaitseid,“ kommenteeris Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu.

Kõige rohkem tekitas rahe kahju Jõelähtme ja Kose vallas. Kose vallas lõhkus rahetorm ühe majapidamise kuuri, kahjustas auto kapotti ja augustas katuse ning tegi auklikuks teise majapidamise terrassi katuse. Kõik kolm õnnetust juhtusid Kose alevikus ning iga taolise kahju suurus jääb hinnanguliselt 600-1200 euro vahemikku. 

Üks Jõelähtme kodu sai välgutabamuse ning maaküttepump lakkas töötamast, teise kodul puhus äikesetormi ajal tuuleiil terrassil asunud panipaiga kasti vastu grilli ja lükkas mõlemad terrassilt alla. Kannatada sa nii grilli keraamiline korpus kui ka selle sisu. Mõlema juhtumi puhul ulatub tekitatud kahju 2000 euroni.

Luunja vallas häiris äike päikesepaneelide tööd, kahju umbes 2150 eurot, ning Lääne-Harju vallas äikesetormiga kaasnenud tugev rahesadu kahjustas ühe auto katust, kapotti, tagaluuki ja parempoolset külge – kahju suurus on hinnanguliselt 1200 eurot.

Karen Soosalu tuletas meelde, et tormihoiatusega tuleb alati kõik potentsiaalselt lendavad-liiguvad asjad (nagu batuudid, aiamööbel, kergemad varjualused, lillepotid jne) ennetavalt ära panna või korralikult kinnitada, autod aga võimalusel ajada katuse alla või garaaži.

Viimased uudised